Lagos Polo Club

PROGRAM 2016 – NPA LAGOS POLO TOURNAMENT

(WEEK 1) DANSA CUP & OPEN CUP

MON

8TH

FEB
SILVER CUP
9:00 AM
PRESS CONFERENCE AND PRESS ACCREDITATION
WED

10TH

FEB
DANSA CUP
1:15 PM
LAGOS STL VS IBADAN MEGAMOUND
DANSA CUP
2:15 PM
LAGOS POWERHORSE VS KANO TITANS 2
OPEN CUP
3:15 PM
LAGOS TAVIA IRONCLAD VS KANO YY SUBLIME
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS STL VS IBADAN MEGAMOUND
THUR

11TH

FEB
DANSA CUP
1:15 PM
LAGOS BONHAMS VS KANO AKASMA
DANSA CUP
2:15 PM
LAGOS SAO POLO VS IBADAN JERICHO
OPEN CUP
3:15 PM
LAGOS DANGOTE POLO VS LAGOS SHORELINE
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS ASHBERT 98.1 VS LAGOS HST
FRI

12TH

FEB
DANSA CUP
11:30 AM
IBADAN MEGAMOUND VS LAGOS POWERHORSE
DANSA CUP
2:15 PM
LAGOS BONHAMS VS IBADAN JERICHO
OPEN CUP
3:15 PM
LAGOS TAVIA IRONCLAD VS LAGOS ARK POLO
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS DANGOTE POLO VS LAGOS HST
SAT

13TH

FEB
DANSA CUP
1:15 PM
LAGOS STL VS KANO TITANS II
DANSA CUP
2:15 PM
KANO AKASMA VS LAGOS SAO POLO
OPEN CUP
3:15 PM
KANO YY SUBLIME VS LAGOS CAVERTON
OPEN CUP / OBA OF LAGOS
4:30 PM
LAGOS SHORELINE VS LAGOS ASHBERT 98.1
SUN

14TH

FEB
SUBSIDIARY FINAL
1:00 PM
IBADAN MEGAMOUND VS LAGOS BONHAMS
DANSA CUP FINAL
2:00 PM
LAGOS STL VS LAGOS SAO POLO
3:00 PM
LAGOS ARK POLO VS LAGOS DANGOTE
OPEN CUP FINAL
4:30 PM
LAGOS CAVERTON VS LAGOS SHORELINE
LADIES DAY
8:00 PM
SURPRISE ARTIST PERFORMANCE!!!
LADIES DAY

(ROSES GIVEN OUT TO THE FIRST 100 LADIES)

(Ladies to wear their best hat, best hat wins a prize)

(WEEK 2) LOW CUP & MAJEKODUNMI CUP

TUE

16TH

FEB
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
LAGOS SMOOTH FM POLO VS LAGOS SAMSUNG RUFGIO
LAGOS LOW CUP
4:00 PM
IBADAN OLUYOLE VS KANO AGROTEX
LAGOS LOW CUP
5:00 PM
LAGOS GOODFELLOWS/SHORELINE VS LAGOS AGAD
WED

17TH

FEB
LAGOS LOW CUP
1:00 PM
KANO SEAMANS VS KANO AGROTEX
LAGOS LOW CUP
2:00 PM
LAGOS ROJO VS LAGOS AGAD
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
LAGOS ZIPPY VS LAGOS SAMSUNG
MAJEKODUNMI GAME 1
4:00 PM
LAGOS IRONCLAD TROJAN VS KANO TITANS
THUR

18TH

FEB
LAGOS LOW CUP
1:10 PM
LAGOS GOODFELLOWS/SHORELINE VS LAGOS AEROVOTE
LAGOS LOW CUP
2:00 PM
LAGOS ZIPPY VS LAGOS MUK/GARAGES
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
KANO SEAMANS VS IBADAN ELEYELE
MAJEKODUNMI GAME 2
4:00 PM
LAGOS FIFTH CHUKKER/ACCESS VS KANO KEFFI PONYS
FRI

19TH

FEB
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
IBADAN OLUYOLE VS IBADAN ELEYELE
LAGOS LOW CUP
4:00 PM
LAGOS ROJO VS LAGOS AEROVOTE
LAGOS LOW CUP
5:00 PM
LAGOS SMOOTH POLO VS MUK/GARAGES
 
8:30 PM
PRESIDENTS COCKTAILS AND FASHION SHOW
SAT

20TH

FEB
LAGOS LOW CUP
2:00 PM
KANO AGROTEX VS LAGOS ZIPPY
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
LAGOS AEROVOT VS IBADAN ELEYELE
GOVERNORS CUP
4:00 PM
KANO TITANS VS KANO KEFFI PONYS
MTN NIGHT!
8:00 PM
MTN NIGHT!
SUN

21ST

FEB
EXBIHIBITION MATCH
2:00 PM
IHS A 1 – 3 IHS B
LOW CUP FINAL
3:00 PM
LAGOS ZIPPY VS LAGOS AEROVOT
MAJEKODUNMI FINAL/INDEPENDENCE CUP
4:00 PM
KANO AGAD VS LAGOS BALMORAL
PARTY!!!
4:00 PM
SURPRISE ARTIST PERFORMING

Follow Us

Facebook

Instagram

Top