PROGRAM 2018 – NPA LAGOS POLO TOURNAMENT

(WEEK 1) SILVER CUP & OPEN CUP

TUES

13TH

FEB
3:15 PM
N/A
SILVER CUP
4:15 PM
JERICHO VS BUA
SILVER CUP
5:15 PM
LAGOS AVON VS LAGOS ALCHEMY
WED

14TH

FEB
SILVER CUP
1:15 PM
KANO HAGO VS PH STRATA BASE
SILVER CUP
2:15 PM
LAGOS RCF VS LAGOS LAMEANA
SILVER CUP
3:15 PM
LAGOS ANGLESTONE VS IBADAN ELEYELE
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS STL VS LAGOS TWIN WATERS
THUR

15TH

FEB
SILVER CUP
1:15 PM
LAGOS ARAGON VS LAGOS UNITED
SILVER CUP
2:15 PM
LAGOS NRT VS KADUNA DATTAKU
SILVER CUP
3:15 PM
IB JERICHO VS LAGOS AVON
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS TWIN WATERS VS LAGOS A-PLUS/BLUECHIP
FRI

16TH

FEB
SILVER CUP
11:00 AM
IB ELEYELE VS LAGOS UNITED
SILVER CUP
2:15 PM
KANO HAGO VS LAGOS RCF
SILVER CUP
3:15 PM
KANO BUA VS LAGOS ALCHEMY
OPEN CUP
4:30 PM
LAGOS A-PLUS/BLUECHIP VS LAGOS LEIGHTON KINGS
SAT

17TH

FEB
SILVER CUP
1:15 PM
LAGOS ARAGON VS LAGOS NRT
SILVER CUP
2:15 PM
LAGOS ANGLESTONE VS KD DATTAKU
SILVER CUP
3:15 PM
PH STRATABASE VS LAG LAMEANA
OPEN / OBA OF LAGOS
4:30 PM
LAGOS LEIGHTON KINGS VS LAGOS STL
SUN

18TH

FEB
CHARGOURY BOWL SELECTED
2:15 PM
LAGOS AWOLOWO RD VS LAGOS JEFF
SILVER CUP FINAL
3:15 PM
KANO BUA VS LAGOS NRT
OPEN CUP FINAL
4:30 PM
LAGOS LEIGHTON KINGS VS LAGOS A-PLUS/BLUECHIP

(WEEK 2) LOW CUP & MAJEKODUNMI CUP

WED

21stTH

FEB
LAGOS LOW CUP
2:15 PM
LAGOS OPTIMA ENERGY VS LAGOS APLUS/DDSS
LAGOS LOW CUP
3:15 PM
IBADAN BODIJA VS KANO DANTEK/YBL
LAGOS LOW CUP
4:15 PM
PORT HARCOURT ELSHCON VS KADUNA YY SUBLIME
LAGOS LOW CUP
5:15 PM
KADUNA TRAPPCO VS LAGOS AGAD
THUR

22ND

FEB
LAGOS LOW CUP
1:15 PM
LAGOS STL VS LAGOS CAVERTON SAO POLO
LAGOS LOW CUP
2:15 PM
KANO HAMDAN VS IBADAN MAPO
SILVER CUP
3:15 PM
LAGOS THE PLUG VS LAGOS OPTIMA ENERGY
MAJEKODUNMI GAME 1
4:15 PM
LAGOS FIFTH CHUKKER/ACCESS BANK VS KADUNA KEFFI PONYS
FRI

23RD

FEB
LAGOS LOW CUP
11:00 AM
IBADAN BODIJA VS PORT HARCOURT ELSHCON
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
LAGOS LA MANSURI VS LAGOS APLUS/DDSS
LAGOS LOW CUP
4:00 PM
KANO DANTEK/YBL VS KADUNA YY SUBLIME
ITALIAN AMBASSADOR / X-MEN
5:00 PM
LAGOS AWOLOWO VS LAGOS RIBADU
SAT

24TH

FEB
LAGOS LOW CUP
2:00 PM
LAGOS THE PLUG VS LAGOS LA MANSURI
LAGOS LOW CUP
3:00 PM
KADUNA TRAPPCO VS IBADAN MAPO
LAGOS LOW CUP
4:00 PM
LAGOS AGAD VS LAGOS CAVERTON SAO POLO
LAGOS LOW CUP
5:00 PM
LAGOS STL VS KANO HAMDAN
SUN

25TH

FEB
CHURCHWARD PLATE
2:00 PM
TEAM IKOYI VS TEAM ISLAND
LAGOS LOW CUP FINAL
3:15 PM
WINNER L1 VS WINNER L2
MAJEKODUNMI GAME 2 / INDEPENDENCE CUP
4:30 PM
KADUNA KEFFI PONYS VS LAGOS FIFTH CHUKKER/ACCESS BANK

Follow Us

Facebook

Instagram

Top